نظریه رفتارگرایی
۳۰ام آبان ۱۳۹۶ سورن

نظریه رفتارگراییReviewed by محمود دبستانی on Aug 11Rating: 5.0نظریه رفتارگرایینظریه رفتارگرایی در حوزه روانشناسی یادگیری را نخستین بار واتسون (John Broadus Watson: 1878-1958) روانشناس معروف آمریکایی مطرح نمود.

نظریه رفتارگرایی در حوزه روانشناسی یادگیری را نخستین بار واتسون (John Broadus Watson: 1878-1958) روانشناس معروف آمریکایی مطرح نمود.

در این پست ، قصد داریم پیرو ارائه ی نظریه های مختلف در حوزه ی روانشناسی یادگیری ، پاورپوینت نظریه رفتارگرایی را در اختیار تان قرار دهیم.

تاکنون با ارائه ی پاورپوینت نظریه های یادگیری ، برخی از این نظریه ها از جمله پاورپوینت نظریه پیوند گرایی و پاورپوینت نظریه بازتاب را در اختیار شما بزرگواران قرار دادیم.

در ادامه با پاورپوینت نظریه ی رفتارگرایی همراه مان باشید.

کسی را نمی توان یافت که به حوزه ی روانشناسی ورود کرده و نام واتسون را نشنیده باشد.

در زمینه ی روانشناسی یادگیری ، واتسون با ارائه نظریه رفتارگرایی ، بر این باور بود که یادگیری زمانی اتفاق می افتد که در رفتار فرد قابل مشاهده باشد.

همچنان که می دانیم در علم روانشناسی هر گاه پیرامون «رفتار» سخنی گفته می شود ، نمیتوان کاربرد واژه هایی چون پاداش و تنبیه ، شرطی سازی ، تقویت مثبت و منفی ، خاموشی و مانند این ها را انکار کرد.

گروهی معتقدند که چارچوب نظریه رفتارگرایی واتسون برگرفته از نظریه یادگیری پاولف می باشد.

فعالیت های ثورندایک، پاولف، اسکینر و گاتری و دیگر نظریه پردازان تجربه گرا یا تداعی گرا را باید الهام بخش نظریه ی رفتارگرایی واتسون دانست.

پاورپوینت نظریه رفتارگرایی واتسون ، گرچه تماما ، توضیحات پیرامون نظریه ی رفتارگرایی را شامل نمیشود اما به اصول کلی آن اشاره میکند.پاورپوینت نظریه رفتارگرایی نظریه رفتارگرایی ppt

تعداد صفحات: ۷

حجم:۱۰۳۳ kb

جهت سفارش لطفا اطلاعات زير را تکميل نماييد :


توجه:

کاربر گرامی ، بلافاصله پس از خرید ، دکمه ی دریافت فایل نمایان شده و نیز لینک دانلود به ایمیلتان ارسال می گردد.

 نظریه رفتارگرایی نظریه رفتارگرایی icon print 103

مطالب پیشنهادی