آموزش جذب مردان با حرف زدن درست!
۲۶ام آذر ۱۳۹۶ سورن

وقتی به همسرتان احساس عدم امنیت می‌دهید

درخواست‌هاي ما زن‌ها  در بسیاری موارد واضح نبوده و حتی می‌توان گفت گنگ و مبهم هم هستند. به عنوان مثال مي‌گوييم: بيا با هم درباره خانواده​ات حرف بزنیم / علی، فكر مي‌كنم ما بايد راجع به رابطه‌مان صحبت كنيم/ بيا كمك كن، ببينم در مورد شغلم بايد چه كار كنم.چنين در خواست‌هايي بسيار گنگ و مبهم هستند و حالت‌هاي متفاوتي را مي‌توان براي مفهوم آنها در نظر گرفت. اين درخواست، هيچ جهت خاصي را به همسر شما ارائه نمي‌دهد، اين حالت مردها را معذب مي‌كند. گويي كه بايد حتما آنچه را كه از آنها مي‌خواهيد (و نمي‌دانند چيست) به شما بدهند و بايد هم درك كنند خواسته واقعي شما چيست و آن را نيز برآورده كنند! در اينگونه موارد، مرد احساس مي‌كند، روي هيچ موردي كنترل ندارد و احساس اجبار و فشار مي‌كند اما قوانين بازي را هم نمي‌داند و اين برايش ناامني و عدم اطمينان به وجود مي‌آورد؛ اما زن‌ها اين مشكل را ندارند.

وقتی زن‌ها بهتر ارتباط برقرار می‌کنند

زن‌ها «فرايندمدار» هستند و بايد حتما به نتيجه‌اي برسند و اصلا ناراحت نمي‌شوند اگر ندانند راجع به چه موضوعي مي‌خواهند صحبت كنند يا كه هدف از صحبت چيست.  دو زن مي‌توانند به راحتي بنشينند و بگويند: «بيا با هم حرف بزنيم». آنها از فرايند ابراز كردن خودشان لذت مي‌برند اما از نظر بسياري از مردها، اين فقدان ساختار، بسيار نگران‌كننده و آزاردهنده است.

مردها چطور واکنش نشان می‌‌دهند

ممكن است همسرتان علاقه‌اي به تعقيب اين نوع گفت‌وگوها از خود نشان ندهد؛ ممكن است در مقابل صحبت كردن با شما، از خود مقاومت نشان دهد؛ ممكن است در تلاش براي منصرف كردن شما از ادامه مكالمه، با شما مشاجره كند؛حتی اين امكان وجود دارد كه صحبت كردن با شما را مرتبا به تعويق بيندازد، البته گاهی اوقات هم ممكن است چنين فكر كند كه «حواس پرت» هستيد و نمي‌دانيد چه مي‌خواهيد بگوييد و زياد جدي به صحبت‌هايتان گوش ندهد.

مردها از شکایت متنفر هستند

کلماتی مثل «تو» و «چرا» مردها را وارد وضعیت تدافعی می‌کند. مردها طبیعتا اهل رقابت هستند بنابراین ممکن است وقتی احساس چالش کنند با شما مبارزه کنند. بهتر است شکوه‌ها را به درخواست تبدیل کنید. سعی کنید با «دوستت دارم وقتی که …» یا «خیلی خوشحال می‌شوم وقتی که …» شروع کنید . همین کار به تنهایی باعث می‌شود او به حرف شما گوش کند.

راه‌هایی برای گذشتن از بن‌بست

راه حل ۱

هنگامي كه مي‌خواهيد با نامزد يا همسر خود به صحبت بنشينيد، به او «خط» بدهيد و بگوييد مي‌خواهيد راجع به چه موضوعي با او هم‌صحبت كنيد، به چه نتيجه‌اي برسيد و اينكه چه انتظاري از او داريد. به عنوان نمونه:

«عزیزم، بيا امشب كمي با هم صحبت كنيم.از هفته پيش كه مادرت به ديدن ما آمد، اصلا با هم صحبت نكرديم. چرا به من نمي‌گي نظرت راجع به آمدن مادرت چي بود؟ بعد من هم نظرم را بهت مي‌گم. با اين كار يك‌بار ديگه كه به ديدن‌مان بياد، مي‌تونيم رفتار بهتري داشته باشيم.»

«علی، مي‌خوام راجع به رابطه خودمان باهات صحبت كنم. ۶ ماهه كه ما نامزد شديم و فكر مي‌كنم وقتش رسيده كه نكات قوت و ضعف رابطه‌مان را ارزيابي كنيم. فكر مي‌كنم از اين راه مي‌توانم، احساس امنيت بيشتري داشته باشم و بفهمم كه در كدام يك از زمينه‌ها نياز به تلاش بيشتري داريم.»

«محمد، مي‌خوام به من كمك كني، بفهمم چطوري مي‌تونم با رئيسم كنار بيام.اين اواخر خيلي اضافه كاري كردم. يواش يواش از اين كار خسته شدم. نمي‌دونم چطوري اين موضوع را با او در ميون بذارم. فكر كردم اگه نظر مرد ديگه‌اي را هم بدونم، مي تونم تصميم بهتر و عاقلانه‌تري بگيرم »


مطالب پیشنهادی