جوانانی که دانشگاه نمی‌روند شادتر هستند
۲۱ام خرداد ۱۳۹۷ سورن

سورن پینت: به گزارش Independent، این روزها نگرانی‌های زیادی درباره سلامت ذهنی افراد جوان جامعه وجود دارد. نتایج تحقیقات اخیر حاکی از آن است که تعداد بسیار کمی از دانشجویان احساس شادی می‌کنند و زندگی خود را ارزشمند می‌شمارند.

نتایج بررسی‌های انجام شده روی ۱۴هزار دانشجو نشان می‌دهد که سطح رفاه و تندرستی دانشجویان در حال تحصیل از افراد بین ۲۰ تا ۲۴ سال کمتر است.

براساس بررسی موسسه سیاست‌های آموزش عالی، تنها ۱۷ درصد از دانشجویان احساس می‌کنند که زندگی آنها ارزشمند است؛ در حالی که این آمار در سال ۲۰۱۶، ۲۲ درصد بوده ست.

بررسی تجربه آکادمیک دانشجویان در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که کمتر از یک پنجم دانشجویان، ۱۷ درصد، در زندگی احساس شادی می‌کنند؛ در حالی که دو سال قبل این آمار ۲۱ درصد بوده است.

این آمار کمتر از جوانان غیردانشجو است؛ یک سوم همه جوانان در گروه‌های سنی مشابه در زندگی احساس شادی می‌کنند.

دانشجویانی که زمان بیشتری را صرف تحصیل (۳۰ تا ۳۹ ساعت در هفته) می‌کنند، شادتر از افرادی هستند که برنامه درسی سبک‌تری دارند؛ همچنین این افراد رضایت بیشتری از انتخاب درس‌ها و دانشگاه خود دارند. با این حال از هر پنج دانشجو تنها دو نفر، ۳۸ درصد، فکر می‌کند که پول آنها ارزش واحد درسی را دارد.

در حال حاضر هزینه تحصیلات به بیش از نه هزار یورو در سال می‌رسد. وقتی از دانشجویان پرسیده شده که فکر می‌کنند این پول باید صرف چه کارهایی در دانشگاه شود؛ پاسخ بیش از نیمی از آنها، ۵۷ درصد، «خدمات پشتیبانی دانشجویی» بود.

این گزارش بعد از راهپیمایی ماه گذشته دانشجویان بریستول در مرکز شهر منتشر شد؛ در این راهپیمایی دانشجویان خواستار کمک بیشتر در رابطه با مسائل بهداشت روانی دانشجویان در دانشگاه شدند.

از اکتبر سال ۲۰۱۶ تاکنون ۱۰ نفر از دانشجویان بریستول از دنیا رفته‌اند، تنها سه نفر از آنها در سه هفته اول سال جاری فوت کرده‌اند.

نتایج مطالعه اخیر نشان می‌دهد راه طولانی در پیش است تا موضوع رفاه و تندرستی دانشجویان به درستی درک و حمایت شود و بتواند تاثیر مثبتی بگذارد.

مترجم: هانا حیدری


مطالب پیشنهادی